אפליקציות למשכנתא

עולם האפליקציות הוא עולם מהיר, דינמי ויצירתי, המאפשר לכם ליהנות ממגוון רחב של יישומים סלולאריים חדשים ועדכונים שוטפים. ישנן אפליקציות פופולריות ושימושיות שאי אפשר להסתדר בלעדיהן כמו וויז או וואטסאפ, אבל גם אפליקציות מוזרות והזויות כמו "תחרות כמה זמן לוקח לסיים גליל נייר טואלט".

סוג נפוץ של אפליקציות הוא אלה המשמשות לניהול הוצאות או תקציב משפחתי. הן עוזרות במעקב אחר הוצאות הבית במזומן, חשבונות בנק וכרטיסי אשראי, ומאפשרות לנהל את הכסף בצורה חכמה ויעילה יותר.

אפליקציית משכנתא מיועדת למי שמתכוון לרכוש דירה, ומבוססת על מחשבון אשר מסייע בתכנון של ההחזרים לאורך זמן לפי סכום המשכנתא או לפי גובה התשלום החודשי המבוקש.

מחקר של גוגל וחברת Ipsos Connect, Mobile Apps and Sites - Consumer behavior in three verticals: retail, travel and finance, מצא כי 44% משתמשים באפליקציה פיננסית פעם ביום לפחות.

Luke Erickson מאוניברסיטת איידהו מזכיר במאמרו Money on your phone? Appsolutely! את הסקר שערכה חברת השירותים הפיננסיים Country Financial מאילינוי, ארה"ב, לפיו נשים נוטות להשתמש (57%) באפליקציות פיננסיות יותר מאשר גברים (50%). עוד נמצא כי אפליקציות עזרו ל- 46% מהמשתמשים לחסוך כסף.

חברת השיווק הדיגיטלי Walker Sands מצאה ש- 5% משלמים שכר דירה או משכנתא דרך הסלולארי. (Walker Sands Future of Retail 2016 Study).

מחקר שנערך בדרום קוריאה מצא שלווים נעזרו באפליקציות כדי לבקש הלוואות קטנות והלוואות אשראי, אולם בעסקאות גדולות כמו משכנתא רובם העדיפו סניפים פיזיים (63.8%), ורק מיעוט זניח (3.8%) הגיש בקשה למשכנתא באמצעות המכשיר הנייד.

קישורים לאפליקציות

בנק לאומי למשכנתאות - זמינה באנדרואיד ובאייפון.

משקלתא - מאפשרת להזין אינפלציה חזויה במסלולים הצמודים וצפי שינוי בריבית הפריים. בתחילת 2016 נוסף פורום באפליקציה.

משכנתא פיקס - מחשבון לחישוב ההחזר החודשי הצפוי או סכום ההלוואה הנדרשת בשיטות ההחזר המקובלות בשוק כגון: שפיצר, קרן שווה וגרייס. כולל אפשרות חישוב עם מדד.

אפליקציות בחו"ל
אם אתם דוברי אנגלית או מתכננים לקנות נכס בחו"ל, תוכלו להיעזר בכלים הבאים.

האפליקציה של חברת Zillow:
להורדה באפסטור
להורדה בגוגל פליי

Mortgage Calculator

Mortgage Calculator Plus, של חברת Appeum.