יורו דולר

יורו דולר

היורו הינו המטבע הרשמי של 15 מדינות האיחוד האירופי ומשתמשים בו למעלה מ- 300 מיליון איש ברחבי יבשת אירופה. הצמד יורו דולר, אשר ידוע כ-EUR/USD, אומר לסוחר כמה דולרים דרושים כדי לקנות יורו אחד, כאשר יורו הוא מטבע הבסיס והדולר נקרא מטבע מובל (או מטבע ציטוט). זהו צמד המטבעות הפופולארי והסחיר ביותר בעולם. גרף יורו דולר:אינדיקאטורים כלכליים חשובים לגבי המטבע האירופי הם התוצר המקומי הגולמי, German Industrial Production, מדד המחירים לצרכן וסקר ה-IFO - מדד מצב העסקים בגרמניה. גרמניה היא הכלכלה הגדולה באירופה ומצבה משפיע מאד על היורו. כמו כן, התבטאויות של בכירים במערכת הפיננסית האירופית כמו נגיד הבנק המרכזי של אירופה גורמות להתחזקות המטבע או להיחלשותו כנגד המטבעות האחרים.

הדולר גם הוא מושפע מנתונים כלכליים. הדיווחים החשובים ביותר בארה"ב אשר משפיעים עליו הם מספר המועסקים במגזר הלא-חקלאי (Nonfarm Payrolls), מדד המחירים לצרכן, מדד המחירים ליצרן, תוצר מקומי גולמי והגירעון המסחרי.

קורלציות
הצמד נמצא על פי רוב בקורלציה חיובית עם מדד ה- S&P500. ירידות במדד המניות מגבירות את הסלידה מסיכון והדולר נהנה מכך, ובעקבות זאת נראה ירידה בשער. חשוב לזכור שהשינויים ב S&P500 גדולים ודינמיים יותר ולא כדאי להתייחס לנפילות או רווחים בשווקי המניות כאל סימן לקנות או למכור את הצמד מייד. יש לחפש מגמות וסימנים תומכים נוספים.

יורו דולר נמצא בקורלציה חיובית עם מחירי הסחורות. הדולר נע בכיוון מנוגד למחיר הזהב והופך אטרקטיבי כאשר הזהב בשפל, על כן נוכל לצפות לירידה בשער הצמד כאשר מחירי הסחורות (זהב, נפט) יורדים, ולהפך.

השער נמצא בקורלציה שלילית עם הדולר אינדקס אשר משקף את עוצמתו של הדולר. תנודות יומיות בערכו של הדולר נוצרות כתגובות מיידיות לפרסומים, אך המגמה ארוכת הטווח של המטבע האמריקני תואמת להתנהגות הדולר אינדקס.

בנוסף, הצמד מושפע מן ההפרש בשערי ריביות שבין הבנק המרכזי של האיחוד האירופי (ECB) לפדרל ריזרב האמריקאי (Fed). ככל שהריבית בארה"ב תהיה גבוהה יותר, יותר כסף ייכנס אליה והדולר יתחזק. כאשר ה-Fed מתערב בשוק החופשי כדי לחזק את הדולר, לדוגמא, שער הצמד עשוי לרדת בעקבות התחזקות הדולר בהשוואה ליורו. רוב הבנקים בעולם נוקטים במדיניות מחמירה לבלימת אינפלציה. מאז ההיפר-אינפלציה ששררה בגרמניה במחצית הראשונה של המאה ה-20 ותוצאותיה ההרסניות שהובילו למלחמת העולם, הבנק האירופי המרכזי פנאטי מאד לגבי אינפלציה. פירוש הדבר שרוב הזמן הוא נוטה להעלות את שערי הריבית, אולם, בזמן מיתון חריף הוא יפחית אותה כדי לעודד פעילות כלכלית בגוש האירו.

לצמד יש קורלציה שלילית עם USD/CHF וקורלציה חיובית עם GBP/USD. זאת בשל הקורלציה החיובית של היורו עם הפרנק השוויצרי והפאונד הבריטי.

תחזית יורו-דולר
חיזוי נכון של כיוון הצמד הוא המפתח לביצוע עסקאות רווחיות. ניתוח פונדמנטלי יכול לעזור לך לקבוע האם אחד המטבעות צפוי להתחזק או להיחלש, וניתוח טכני מצביע על נקודות כניסה ויציאה. שילוב של שניהם יכול לתת לך יתרון במסחר.

בפועל, אי אפשר לעקוב 24 שעות ביממה אחרי הנתונים הרבים ולנתח כל הזמן גרפים. סוחרים זקוקים למנוחה ולבילויים, ולא יושבים כל היום מול המסך, מה גם שרובם אינם בעלי ניסיון רב. לכן, כדי לפנות זמן לעצמם ובמקביל להרוויח כסף, הם משתמשים בשני כלים: שירות איתותים, ואקספרט.

איתותים הם המלצות קנייה ומכירה אשר נשלחים אליך על ידי מומחים למט"ח. כל מה שנותר לך לעשות זה להזין את ההמלצה בחשבון, ולהרוויח כסף. קרא עוד על איתותים.

אקספרט (רובוט) למסחר במט"ח הוא תוכנה מתקדמת שמותקנת בחשבון מטה-טריידר ומנתחת באופן רצוף את התנהגות הצמד באמצעות מודלים מתמטיים וסטטיסטיים. כאשר האקספרט מזהה עסקה רווחית, הוא מבצע אותה אוטומטית ואתה מרוויח כסף. אחד האקספרטים הפופולאריים בעולם למסחר ביורו דולר הוא FAP Turbo. סקירה מלאה על הרובוט.

תפריט


התחלת מסחר