למצוא את המשכנתא המשתלמת ביותר

רכישת דירה היא העסקה הגדולה ביותר שנבצע בחיינו. רוב רוכשי הדירות לוקחים משכנתא כדי לרכוש את הדירה או הבית החדש שלהם. כמובן שמדובר בצעד משמח, אבל הוא גם התחייבות כספית ארוכת טווח.

משכנתא היא הלוואה, הניתנת ללווה תמורת שעבוד של נכס מקרקעין לטובת המלווה עד לסיום פירעון ההלוואה. בדרך כלל מדובר בדירה אשר משמשת עירבון, כלומר הדירה היא הביטחון שההלוואה תוחזר לבנק. בעוד שהלוואה רגילה נמשכת שנים בודדות, במשכנתא ההחזר נפרס על פני שנים רבות ויכול להגיע עד 30 שנה. הודות לבטוחה בדמות נכס, משכנתא היא ההלוואה הזולה ביותר שאפשר להשיג, והריבית בה נמוכה לעומת כל הלוואה אחרת.

על פי המסלול שתבחרו בעת לקיחת המשכנתא ייקבעו מאפיינים כמו תקופת הפירעון, גובה הריבית וההצמדה לתנאי השוק. ניתן לבחור בשילוב של כמה מסלולי משכנתא שונים ("תמהיל"), ולתכנן באמצעותם את ההחזרים כך שיתאימו גם למימון שאתם מבקשים וגם לתקציב החודשי שלכם.

משכנתא


לחצו לקבלת המשכנתא הטובה והזולה ביותר
באמצעות מכרז בין הבנקים
חסכו כסף, זמן והתרוצצות


הדרכה

הסרטון הבא של בנק לאומי למשכנתאות כולל הסבר לגבי מסלולים, ריביות ואפשרות פירעון מוקדם.תיכנון המשכנתא
כאשר מתכננים את המשכנתא, חשוב לוודא שהיא עונה על הדרישות הבאות:
* סך כל התשלומים יהיה קטן ככל האפשר
* יציבות בהחזרים החודשיים לאורך זמן
* גמישות עם אפשרויות לסילוק
* תשלום חודשי אשר מותאם ליכולתכם

ידע הוא כח
"ידע הוא כח", קבע הפילוסוף האנגלי פרנסיס בייקון בסוף המאה ה-16. זה נכון בכל תחום בחיים ובמיוחד בתחום מורכב כמו משכנתא, שבו טעות קטנה עשויה לעלות ביוקר. לכן, רבים מעדיפים לבצע השוואה: מידע על המשכנתא עובר אל הבנקים, הם חוזרים אליכם עם הצעות, ואז אתם יכולים לבחור בקלות בהצעה הטובה ביותר.